Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną

  1. Dzisiaj przypada niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godzinie 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
  2. Niedziela Miłosierdzia jest również świętem patronalnym Caritas. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę z przeznaczeniem na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
  3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Grabowca. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W „Niedzieli”, i w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły na temat Bożego Miłosierdzia. W najnowszym numerze „Miłujcie się” wiele artykułów i świadectw: „Uzdrowienie na lekcji religii”, „Znaki działania zmartwychwstałego Jezusa”, „Bóg większy niż Hollywood”, „Byłam narkomanką, Bóg mnie uzdrowił!” . Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Mariola Stawiarz, Wiktor Stawiarz, Iwona Kobus, Ewa Kasprzyk, Joanna Nowak i Paulina Ścisłowska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
  6. W poniedziałek wielkanocny zmarł śp. Jerzy Dziubek mieszkający w Kielcach. Pogrzeb odbył się w czwartek w naszej parafii. W czwartek zmarł śp. Jan Nowak z Włoszczowic, pogrzeb odbędzie się w piątek, 16 kwietnia o godz. 14.00. Pomódlmy się w intencji zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek…