Ogłoszenia na 14 tydzień zwykły – 7 lipca 2024.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 14. niedzielę zwykłą – 07.07.2024 r.

  1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Codziennie o godz.17.30 godzinki szkaplerzne, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny, które kończymy Apelem Maryjnym. W poniedziałek, 15 lipca od godz. 20.00,wigilijne czuwanie modlitewne, które zakończymy Eucharystią o godz. 22.30. Codzienne będzie można przyjąć szkaplerz. Do skrzynki za ławami można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane w czasie nowenny.
  3. We wtorek, 16 lipca uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 18.00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie w strojach ludowych do feretronów i panów do chorągwi i nagłośnienia Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia baldachimu. Po każdej Mszy św. jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.
  4. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 20 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Bartosz Piróg, kawaler, zam. w Kranowie, w parafii Daleszyce i Milena Szczerba, panna, zam. w Piotrkowicach, w tutejszej parafii. Zapowiedz pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” i pismo Cichy Przyjaciel.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracował Monika Misztal, sama. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 20 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic, z ul. Ogrodowej.