Schola Angelo

"Kto pięknie śpiewa, dwa razy się modli" – te słowa św. Augustyna przyświecają naszej scholii od początku jej istnienia. Czyli od kiedy? – tego nawet najstarsi ludzie nie pamiętają. Schola ma kilkudziesięcioletnią już tradycję.

To ojcowie karmelici zaszczepili w nas miłość do muzyki sakralnej. Na początku o. Piotr Linka nauczył kilka chętnych osób grać na gitarze, aby miał kto posługiwać podczas liturgii. Później o. Mariusz Wójtowicz, zakładając zespół "Karmel" nauczył nas śpiewać wielogłosowo. Aż przyszedł rok 2009 kiedy zawiązała się wspólnota tworząca scholę Angelo działającą do dzisiaj. Nasi opiekunowie: o. Artur Rychta, o. Krzysztof Górski i br. Piotr Filipek włożyli wiele serca i trudu w naszą formację i za to im dziękujemy.

Spotykamy się raz w tygodniu na formacji, a w niedzielę i wszystkie ważne uroczystości śpiewamy podczas liturgii. Bierzemy udział w festiwalach piosenki religijnej na różnych szczeblach (mówiąc nieskromnie) z niemałymi sukcesami. W 2015 roku nagraliśmy płytę "Prowadź nas Maryjo" poświęconą Matce Bożej, na której znajdują się również nasze autorskie utwory. 

Serdecznie zapraszamy do nas wszystkie osoby, które pragną swoim śpiewem służyć Panu.

Nasze spotkania odbywają się w piątki o 18.00 oraz w niedziele o 8.45 (śpiewamy podczas mszy o 9.30). Osobą odpowiedzialną za scholę jest Paulina Pietryka.

Kilka utworów w naszym wykonaniu:

 

Nasz fanpage