Grupa biblijno-modlitewna

Grupa powstała z inicjatywy Ojca Romualda Gościewskiego w 2002 roku. Chętnych zgłosiło się wówczas 21 osób pragnących pogłębić i umocnić swoją wiarę. Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, w środę po Mszy Świętej wieczornej, w salce przy zakrystii. Spotkanie rozpoczynamy zapalając świecę "światło Chrystusa" i odmawiamy modlitwę do Ducha Świętego prosząc o światło i zrozumienie Bożego Słowa.

Następnie odczytane są teksty liturgii słowa przez poszczególnych członków i odśpiewany jest psalm na najbliższą niedzielę. Potem następuje chwila ciszy, aby każdy mógł zagłębić się w tekstach, po czym rozważamy Słowo, dzielimy się swoimi odczuciami, co najbardziej nas w nim poruszyło. Odbywa się żarliwa dyskusja, a prowadzący spotkanie Ojciec wyjaśnia niezrozumiałe dla uczestników kwestie. Na zakończenie modlimy się w intencjach wymawianych głośno przez członków grupy oraz noszonych w ich sercach, opierając się na rozważanym Słowie Bożym.

Uczestniczyliśmy w dniach skupienia:

  • w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile k. Krakowa,
  • w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach w byłym pokamedulskim klasztorze,
  • w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu,
  • w Domu Modlitwy przy Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach.

Uczestniczyliśmy w pielgrzymkach autokarowych do: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, Sanktuarium Świętej Anny -klasztor Sióstr Dominikanek Klauzurowych, Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i miejsce kultu Świętego Rafała Kalinowskiego w Czernej.

Członkinie grupy wraz z Ojcem brały udział w akcji „Wielka Pokuta” , „Różaniec do Granic” i „Polska Pod Krzyżem”.
Grupa aktywnie włącza się w nocne czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego, przy Grobie Pana Jezusa na święto Matki Bożej Szkaplerznej i inne uroczystości. Bierze udział w nowennie do Świętego Józefa, w lipcu do Matki Bożej Szkaplerznej, do Świętej Teresy oraz w uwielbieniu przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę, w godzinach wieczornych. Grupa wzmacnia się nie tylko duchowo, ale również organizuje coś dla ciała: opłatek, jajeczko wielkanocne, poczęstunek z racji imienin - urodzin czy innych ważnych uroczystości rodzinnych członków.

Opiekunami Grupy Modlitewnej byli: o. Romuald Gościewski, o. Artur Rychta, o. Bogumił Wiergowski, o. Elizeusz Bagiński, o. Romuald Wilk.

Obecnie do Grupy należą parafianie z parafii: Piotrkowice, Kije i z Korytnicy. Czekamy na każdego pragnącego poznawać Słowo Boże według Niego żyć i Go wypełniać.