Ogłoszenia na 13 tydzień zwykły – 30 czerwca.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 13. niedzielę zwykłą – 30.06.2024 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie o godz. 20.00. na Apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej Przez cały lipiec, codziennie po Mszy św. o godz. 7.00 będziemy odmawiać litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
 2. Jutro przed Mszą św. o 17.30 o poprowadzenie różańca poprosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. wieczornej, zakończona modlitwami o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji bezie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  W piątek o godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej procesja fatimska połączona z różańcem wyngradzającym.
 4. W niedzielę, 7 lipca na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. W dni powszednie o godz. 17.30 godzinki szkaplerzne, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny , które zakończymy Apelem Maryjnym. W poniedziałek, 15 lipca od godz. 20.00,wigilijne czuwanie modlitewne, które zakończymy Eucharystią o godz. 22.30. W uroczystość odpustową we wtorek, 16 lipca, suma z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Codzienne będzie można przyjąć szkaplerz.
 5. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 20 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” i pismo Cichy Przyjaciel.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Elżbieta Majewska, Teresa Kułanowska, Ewa Borek, Zofia Majewska, Bożena Długosz, Bożena Lewicka i Magdalena Wójcik . Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 140 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy osoby z Minostowic, które nie sprzątały jeszcze kościoła.
 8. Mieszkańcom Włoszczowic dziękujemy za prace porządkowe przy śmietniku przy naszym cmentarzu parafialnym w miesiącu czerwcu. W lipcu opiekę nad porządkiem przy śmietniku podejmą mieszkańcy Celin I. Serdeczna prośba do parafian i gości o segregacje śmieci.
 9. Zmarła Stanisława Osman z Suliszowa. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 5 lipca o godz. 15.00. Pomódlmy się za śp. Stanisławę, zmarłych parafian i pielgrzymów. Wieczny odpoczynek …
 10. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.