Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkanocną

 1. Dziś przypada trzecia niedziela wielkanocna, czyli tzw. Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Na godzinę 20.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Suliszowa. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 3. W trzeci czwartek miesiąca, 22 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej.
 4. W piątek wypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Wojciech Twardzik. Solenizant zaprasza parafian na Mszę św., którą odprawi o godz. 18.00.
 5. W następną niedzielę o godz. 11.00 w kaplicy we Włoszczowicach Ksiądz Biskup Marian Florczyk odprawi Mszę św. w ramach wizytacji pasterskiej naszej parafii. W Piotrkowicach wizytacja odbędzie się 26 września.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Marcin Drejarz, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Maria Banas, stanu wolnego, zamieszkała w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Gnojnie. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, „Głosu Karmelu”. Wiosenno-letni numer „Głosu Karmelu”, poświęcony zagadnieniom związanym z naśladowaniem Maryi, przybliża nam postawę Najświętszej Maryi Panny, która jako pierwsza zaufała Bogu całym sercem, stając się Mu posłuszną i wierną we wszystkim. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedziele w ramach tacy gospodarczej; w Piotrkowicach 1870 zł, we Włoszczowicach 830 zł oraz za ofiary 560 zł na Caritas. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane i przesyłane na konto naszej parafii.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Agnieszka Piwowarska, Anna Mentel, Zofia Kobus, Patrycja Mąchocka, Daniel Durlej, Elżbieta Barchan. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 10. Życzymy błogosławionego, pełnego pokoju tygodnia. Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Loretańskiej.
 11. W piątek odbył się pogrzeb śp. Jana Nowaka z Włoszczowic a w sobotę śp. Janiny Zaród z Kielc. Pomódlmy się w intencji zmarłych Parafian: Wieczny odpoczynek…