ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 I 2023

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na godzinę 19.00 na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną Apelem. Od jutra powracamy do odprawiania Apelu Maryjnego w kaplicy Loretańskiej bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Suliszowa.
 3. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa, po niej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
 4. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Zakończymy ją modlitwami o powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.
 5. W piątek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy. Składka na tacę przeznaczona zostanie na potrzeby misyjne Kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych parafian kapłani udadzą się w następny piątek 13 stycznia.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W piątek 6 stycznia i w niedzielę 8 stycznia o godz. 16.00 w szkole w Piotrkowicach odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów.
 8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto upamiętnia rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.
 9. W każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00 i 11.30 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych z wyczytaniem ich imion i raz w miesiącu będzie odprawiona Msza św. wypominkowa. Prosimy też o zgłaszanie do zakrystii pomyłek jakie mogły wystąpić przy przepisywaniu imion i nazwisk osób zmarłych z kartek na listę.
 10. Przypominamy ze w naszym kościele są odprawiane Msze św. zbiorowe: w każdą sobotę o godz. 11.30 ku czci Matki Bożej Loretańskiej w intencji żyjących i w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę sprzątały następujące osoby: Lidia Jabłońska, Kinga Jabłońska, Karolina Jabłońska, Grzegorz Stępień, Wojciech Stępień, Krystyna Paszkiel, Zbigniew Jaworski, Łukasz Jaworski, Anna Siołek, Wiktor Siołek i Julia Siołek. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 90 złotych. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
 13. W naszej parafii trwa czas odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. W sobotę, 7 stycznia od godz. 9.00 udamy się do parafian w Piotrkowicach. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy lub w innym dogodnym terminie.
 14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby trzech naszych parafian: w czwartek Adama Borka z Minostowic i Stanisława Długosza z Suliszowa, a w piątek Waldemara Partyki z Piotrkowic. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek