NARODZENIE PAŃSKIE – 25 XII 2022 r.

  1. Dzisiaj w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. We Włoszczowicach Eucharystia tylko o godz. 11.00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w tym dniu przyjąć ją po raz drugi na Mszy św.
  2. Jutro w drugi dzień świąt przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd z naszą parafialną scholą.
  3. W piątek, 30 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa.
  4. W sobotę pożegnamy rok 2022. W ostatni dzień mijającego roku 31 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
  5. 1 stycznia z Maryją – Bożą Rodzicielką – wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. W tym dniu w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii, jak w każdy dzień świąteczny. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo dzieci. Przypominamy, że jest to święto nakazane.
  6. Serdecznie dziękujemy za pracę przy dekoracji naszej świątyni parafialnej na święta, przy ustawieniu i ubraniu choinek i szopki Bożonarodzeniowej. Pracowały osoby: Kamil Sęk z synami, Tadeusz Pietryka, Zbigniew Nowak, Rafał Stawiarz z synem, Wiesław Kozak, Andrzej Kobus, Leszek i Barbara Kobus, Karolina i Artur Smelcerz, Aleksander i Wiktoria Iwaszkiewicz, Witia Kolroliowyj. Szczególne podziękowania dla ojca Romualda Gościewskiego. Bóg zapłać!
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Stanisław Chłond, Karolina Chłond, Lena Chłond, Katarzyna Kubicka, Ola Kubicka, Małgorzata Stawiarz, Anna Nowak i Bożena Zalewska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 60 zł. Kolejne rodziny z Grabowca zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 9.00.
  8. W ostatnią niedzielę w ramach pomocy dla Natalii z Chmielnika, chorej na białaczkę, do puszek zebrano 2095 zł. Bóg zapłać za ofiarne serca naszych parafian.
  9. Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. We wtorek 27 grudnia odwiedzimy parafian we Włoszczowicach, w środę 28 grudnia w Celinach, w czwartek 29 grudnia w Grabowcu i Wygwizdowie, w piątek 30 grudnia w Minostowicach i Suliszowie. Po Nowym Roku, w sobotę 7 stycznia odwiedzimy parafian w Piotrkowicach. Codziennie kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą niech będzie obecność wszystkich członków rodziny podczas kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli jest to tylko możliwe do zrealizowania. Z kapłanami będą chodzili nasi ministranci. Więcej informacji na temat kolędy znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.