Święto Chrztu Pańskiego – 8.01.2023

  1. Dzisiaj w święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do tego czasu pozostaną również w naszej świątyni choinki i bożonarodzeniowa szopka.
  2. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną Apelem.
  3. Jutro zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za zmarłego papieża Benedykta XVI. O godz. 17.30 omówimy różaniec, który niech poprowadzą koła różańcowe z Minostowic. O godz. 18.00 Msza św. żałobna za zmarłego papieża.
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa, po niej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
  5. W piątek o godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W piątek sprzątały następujące osoby: Barbara Parlicka, Wanda Kmiecik, Martyna Dziewięcka, Kamila Brzyszcz i Elżbieta Osman, które złożyły ofiarę 50 zł. Bóg zapłać. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
  8. Wczoraj zakończyliśmy „kolędę” w naszej parafii. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za otwarte drzwi domów i życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary kolędowe na kościół i na cmentarz. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dogodnym, ustalonym terminie.