Ogłoszenia na 2 tydzień zwykły – 15 I 2023

 1. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Grabowca.
 3. W środę w Kościele rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 4. W środę, 18 stycznia rozpocznie się w naszym sanktuarium dziewięciośrodowa nowenna przed uroczystością św. Józefa. W każdą środę o godz. 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. O 17.30 Eucharystię będzie poprzedzać śpiew Godzinek o św. Józefie. Można złożyć prośby do św. Józefa do skrzynki za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego. Ponadto w każdą sobotę o godz. 11.30 jest Msza św. zbiorowa ku czci Matki Boże Loretańskiej za żyjących. Intencje można składać w zakrystii.
 6. W sobotę, we wspomnienie św. Agnieszki przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności.
 7. W przyszłą niedzielę 22 stycznia na wszystkich Mszach św. będzie głosił kazania o. Paweł Bęben, karmelita bosy z sekretariatu misyjnego. Niedawno obchodziliśmy 50-lecie misji polskich karmelitów bosych. Będzie można obejrzeć wystawę misyjną i wesprzeć ofiarą do puszki misje karmelitańskie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, i „Głosu Karmelu”.
 9. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Elżbieta Piertas, Krzysztof Misztal, Urszula Wąchocka, Małgorzata Praszkiewicz i Marcel Praszkiewicz. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 10. Składka gospodarcza z ostatniej niedzieli: Piotrkowice 2500 zł, Włoszczowice 1100 zł.
 11. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Jana Stępnia z Minostowic. Polećmy Zmarłego miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…