Ogłoszenia na 3 tydzień zwykły – 22 I 2023

  1. Dzisiejsza niedziela z postanowienia Ojca Świętego obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Przypomina nam ona, że czytane Słowo Boże jest darem, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania. W naszej parafii niedziela misyjna w ramach niedawno obchodzonego 50-lecia misji polskich karmelitów bosych. Dziękujemy Ojcu Pawłowi za podzielenie się doświadczeniami posługi na misjach. Będzie można wspomóc misje ofiarą do puszki. Zapraszamy też do obejrzenia wystawy misyjnej, znajdującej się w korytarzu na obchodach.
  2. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
  3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koła Różańcowe z Włoszczowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  4. W środę przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła. Jest to drugi dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godz. 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. O 17.30 Eucharystię będzie poprzedzać śpiew Godzinek o św. Józefie. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
  5. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  6. W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i pod nowym tytułem „Trwajcie w miłości” jest to kontynuacja pisma „Miłujcie się”.
  8. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Mariusz Ślusarczyk, Edyta Sobczyk, Ewa Betka i Kamila Grabka. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
  9. Wczoraj, we wspomnienie św. Agnieszki obchodziliśmy Dzień Babci, a dzisiaj przypada Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa w ich intencji będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności. Wszystkim babciom i dziadkom dziękując za ich dobro życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego zdrowia i opieki Matki Bożej Loretańskiej.