Ogłoszenia na 4 tydzień zwykły – 29 I 2023

  1. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
  2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  3. W środę trzeci dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godzinie 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. O 17.30 Eucharystię będzie poprzedzać śpiew Godzinek o świętym Józefie. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
  4. W czwartek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 11.30 i 18.00 a we Włoszczowianach o godz.17.00. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Zakończymy ją modlitwami o powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź: rano od godz. 6.45 i po południu od 17.30; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi .
  7. Dzieci, które brały udział w konkursie prosimy o zabranie swoich szopek.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, i pod nowym tytułem „Trwajcie w miłości”, jest to kontynuacja pisma „Miłujcie się” . Polecamy pismo „Cichy Przyjaciel” poświęcony św. Teresie od Dzieciątka Jezus.
  9. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Dorota Matuszak, Kazimierz Matuszak, Katarzyna Nowakowska, Stanisław Pawlikowski, Iza Grabka, Monika Osman, Katarzyna Baran, Agnieszka Pałyga. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 120 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
  10. Zapraszamy też do obejrzenia wystawy misyjnej, znajdującej się w korytarzu na obchodach.