Ogłoszenia na Zesłanie Ducha Świętego – 5 VI 2022

 1. Wczoraj odbyło się modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania i przeprowadzenia, szczególnie naszej scholii parafialnej.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Dzisiaj, Mszą św. o godz. 17.00 rozpocznie się uwielbienie na rynku w Chmielniku.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otoczmy naszą modlitwą kapłanów, szczególnie posługujących w naszej parafii i kapłanów rodaków. Prośmy Pana o nowe powołania z naszej parafii.
 6. W następną niedzielę o godzinie 11.30 w naszej świątyni o. Mirosław Gromadzki, karmelita bosy odprawi Mszę św. prymicyjną. Po Mszy św. będzie można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.
 7. W tym roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.30.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Klaudia Lasak, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz druga. Grzegorz Chlewicki, kawaler, zam. w Domaszowicach i Kinga Suchorab, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz druga. Kamil Kozioł, kawaler, zam. w Gumienicach i Anna Krupska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedz druga. Nikodem Rakoczy, kawaler, zam. w Masłowie i Wiktoria Jeka, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź pierwsza. Szymon Majkowski, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Sobczyk, pana, zam. w Kielcach. Zapowiedź pierwsza. Dominik Doroz, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Agata Karyś, panna, zam. w Górnie. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu.
 10. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że przyjęta w ostatniej chwili intencja nie zostanie dopisana do ogłoszeń. Przypominany że odprawiamy Msze św. zbiorowe: za żyjących w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej oraz za zmarłych w trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00.
 11. Dobiega końca malowanie naszego kościoła parafialnego, do pomalowania zostały: część sufitu i ściany nad ołtarzem św. Antoniego, łuk nad prezbiterium, kruchta i górne obchody. Dziękujemy panom, szczególnie strażakom za pracę przy ustawianiu, demontażu i wynoszeniu rusztowań, rodzicom młodzieży bierzmowanej i wszystkim którzy w piątek i wczoraj pracowali przy sprzątaniu kościoła przed bierzmowaniem. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na malowanie kościoła.
 12. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę jako pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.