Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie – 29 V 2022

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 2. Jutro o godz. 17.00 Msza św. i poświęcenie pól w Suliszowie.
 3. We środę rozpocznie się czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej.
 4. 1 czerwca Bożemu Sercu i Naszej Niebieskiej Matce będziemy polecać naszych najmłodszych parafian z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, prosząc o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
 5. Codziennie o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed łaskami słynąca figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Adorację zakończymy modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek spowiedź: rano od godz. 6.45 i po południu od 17.00; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 7. W sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je o godz. 19.00 procesją fatimską z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie czuwania będzie konferencja, wspólna modlitwie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy Eucharystią o godz. 22.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 ks. biskup Andrzej Kaleta udzieli młodzieży klas ósmych z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
 9. Kończy się już Okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Komunią św. wielkanocną. W rozpoczynającym się tygodniu kapłani będą dostępni w konfesjonale rano od godz. 7.45 i po południu od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Klaudia Lasak, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz pierwsza. Grzegorz Chlewicki, kawaler, zam. w Domaszowicach i Kinga Suchorab, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz pierwsza. Kamil Kozioł, kawaler, zam. w Gumienicach i Anna Krupska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedz pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu.
 12. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że przyjęta w ostatniej chwili intencja nie zostanie dopisana do ogłoszeń. Przypominany że odprawiamy Msze św. zbiorowe: za żyjących w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej oraz za zmarłych w trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Jadwiga Rutkowska, Agnieszka Gajek, Emilia Moskwa, Zuzanna Kowalska, Sabat Piotr. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł.
 14. Trwają prace malarskie w naszym kościele. W piątek na godz.17.00 zapraszamy panów do pomocy w wynoszeniu z kościoła elementów rusztowań. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania i chętnych parafian, będzie to wstępne sprzątanie po malowaniu, chodzi o przygotowanie kościoła na uroczystość bierzmowania.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie kościoła.
 16. W środę odbył się pogrzeb śp. Wacława Wójcika z Chmielnika. Pomódlmy się za śp. Wacława, zmarłych parafian i pomordowanych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek…