Ogłoszenia na 11 tydzień zwykły – 12 VI 2022

  1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
  2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
  3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościoła na nasze ulice. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, po procesji ok.12.00 i o 18.00. We Włoszczowicach Msza św. tylko o godz. 17.00. W Piotrkowicach po Mszy św. o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy. Trasa jak w zeszłym roku. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I – ul. Lipki, II – boisko sportowe, III – rejon Ośrodka Zdrowia, IV – na ołtarzu polowym. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki z wszystkich klas do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów, Ochotniczą Straż Pożarną z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa do niesienia baldachimu. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi naszym domom i mieszkającym w nich rodzinom. Zapraszamy do ubrania trasy – szczegóły kolejności na plakacie w gablocie.
  4. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.30 a za tydzień, na zakończenie oktawy procesja wokoło kościoła do czterech ołtarzy.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach i Klaudia Lasak, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz trzecia. Grzegorz Chlewicki, kawaler, zam. w Domaszowicach i Kinga Suchorab, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz trzecia. Kamil Kozioł, kawaler, zam. w Gumienicach i Anna Krupska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedz trzecia. Nikodem Rakoczy, kawaler, zam. w Masłowie i Wiktoria Jeka, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź druga. Szymon Majkowski, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Sobczyk, panna, zam. w Kielcach. Zapowiedź druga. Dominik Doroz, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Agata Karyś, panna, zam. w Górnie. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego pt. Wielki Cud w całości poświęcony tajemnicy Eucharystii i cudom eucharystycznym. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok i książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Izabela Bohenek i Dorota Skrzypczyk. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 20 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych.
  8. W ubiegłą niedzielę na pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach zebrano do puszki 590 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  9. Bóg zapłać za ofiary na malowanie naszego kościoła
  10. Zmarł Mariusz Kobryn z Kielc. Pogrzeb odbędzie się w naszej parafii, w poniedziałek o godz.15.00. Plećmy Go Miłosierdzi Bożemu. Wieczny odpoczynek ….