Ogłoszenia na 12 tydzień zwykły – 19 VI 2022

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
 3. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.30. W czwartek, na zakończenie oktawy procesja wokoło kościoła do czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów i baldachimu.
 4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych ojcach.
 5. W piątek, w kościele parafialnym i w kaplicy we Włoszczowianach o godz. 8.00 zostaną odprawione Msze św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 6. W piątek również przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św. , procesja eucharystyczna i poświęcenie Diecezji i Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Nikodem Rakoczy, kawaler, zam. w Masłowie i Wiktoria Jeka, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź trzecia. Szymon Majkowski, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Sobczyk, panna, zam w Kielcach. Zapowiedź trzecia. Dominik Doroz, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Agata Karyś, panna, zam. w Górnie. Zapowiedź trzecia. Łukasz Kubiec, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Katarzyna Kuzia, panna, zam. w Brudzowie. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego pt. Wielki Cud w całości poświęcony tajemnicy Eucharystii i cudom eucharystycznym. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok i książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Stanisława Opałka, Emilia Rogalówna, Helena -Ewa Kubus, Ana Salwa, Helena Kobus, Małgorzata Ogrodnik, Justyna Kucharska, Teresa Pająk, Paulina Cichońska, Agnieszka Grzebalska, Anna Szczerba, Sylwia Szczerba. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 190 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych. Również podziękowanie za ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej która wyniosła: w Piotrkowicach 2430 zł a we Włoszczowicach 1407 zł.
 10. Bóg zapłać za ofiary na malowanie naszego kościoła. Panu Jackowi Breli dziękujemy za wykonanie półki w kruchcie pod krzyżem.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Marianny Krzos z Włoszczowic, którą wraz ze zmarłymi Parafianami polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…