Ogłoszenia na 13 tydzień zwykły – 26 VI 2022

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 2. Jutro we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy swoje imieniny obchodzi brat Władysław, nasz zakrystianin. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. O poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy II Koło Różańcowe z Minostowic.
 3. W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu naszymi modlitwami wspierajmy Ojca Świętego Franciszka. Ofiary na tacę tradycyjnie zostaną przekazane na działalność Stolicy Apostolskiej.
 4. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. 7 lipca rozpoczniemy w naszej parafii i sanktuarium doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W programie: od 7 – 15 lipca nowenna szkaplerzna, z 15 na 16 lipca czuwanie modlitewne i 16 lipca – odpust Matki Bożej Szkaplerznej.
 8. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Łukasz Kubiec, kawaler, zam. w Piotrkowicach i Katarzyna Kuzia, panna, zam. w Brudzowie. Zapowiedź druga. Artur Smelcerz, kawaler, zam. w Sukowie i Karolina Kobus, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok i książkę „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Beata Góral, Wanda Korczyńska, Anna Doroz, Marlena Doroz, Wiktoria Kwiatkowska, Kazimiera Marzec i Jolanta Cebulska Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 120 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych.
 12. Bóg zapłać za ofiary na malowanie naszego kościoła.
 13. Zmarła Barbara Pisarczyk z Kielc, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Śp. Barbarę i zmarłych naszych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…