Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 V

      Komunikat Księdza Biskupa.
 1. Wczoraj odbyło się modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania i przeprowadzenia, szczególnie naszej scholi parafialnej.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Dzisiaj, Mszą św. o godz. 17.00, na Stadionie Klubu Sportowego Zenit rozpocznie się VII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otoczmy naszą modlitwą kapłanów, szczególnie posługujących w naszej parafii i kapłanów rodaków. Prośmy Pana o nowe powołania z naszej parafii. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu, którą zakończymy o 17.45 śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa na rozpoczęcie miesiąca czerwca. Przez cały miesiąc nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane codziennie po Mszy św. Wieczornej.
 7. 1 czerwca Bożemu Sercu i Naszej Niebieskiej Matce polecajmy naszych najmłodszych parafian z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, prosząc o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
 8. W piątek spowiedź rano od 6.45, po południu od 17.30. Do chorych parafian kapłani udadzą się w następny piątek.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej procesja fatimska połączona z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy parafian do pomocy przy farbowaniu wiórek, które będą wykorzystane na udekorowanie trasy na Boże Ciało.
 11. Również w sobotę, 3 czerwca będzie egzamin przed bierzmowania dla uczniów klasy ósmej. O godz. 13.00 grupa P. Pauliny, o 14.30 grupa P. Grzegorza, o 16.00 grupa P. Karoliny. Młodzież przychodzi w strojach galowych, trzeba mieć ze sobą czerwony Katechizm i Niezbędnik. Egzamin poprawkowy w razie potrzeby odbędzie się 6 czerwca o godz. 16.00
 12. W tym roku w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.30.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:Szczepan Michał Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach, na terenie tutejszej parafii i Justyna Anna Radwan, panna, zam. na terenie parafii Zawoja. Zapowiedz pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Stanisława Opałka, Mirosława Łużak, Beata Kwiatkowska, Teresa Pająk i Zuzanna Kucharska. . Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Celin Nowych.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 16. Prosimy o potwierdzanie rezerwowanych intencji mszalnych przynajmniej dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że przyjęta w ostatniej chwili intencja nie zostanie dopisana do ogłoszeń. Przypominany że odprawiamy Msze św. zbiorowe: za żyjących w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej oraz za zmarłych w trzeci piątek miesiąca o godz 18.00.
 17. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa w następną niedzielę, przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę jako pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.
 18. Wszystkim parafianom i gościom obecnym na Eucharystii życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.