Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie – 21 V 2023

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Światła ulicami Piotrkowic.
 2. Dziś o godz. 15.00 w Zespole Placówek Oświatowych odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki. Wcześniej o godz. 11.30 Msza św. za śp. Andrzeja Zalewskiego – propagatora ojczystej przyrody i Święta Polskiej Niezapominajki oraz za zmarłych Leśników Nadleśnictwa Chmielnik.
 3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00. Podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w następującej kolejności:
  • w poniedziałek, 22 maja, w Suliszowie o godz. 17.00;
  • we wtorek, 23 maja, w Grabowcu o godz. 17.00; zapraszamy członkinie Koła Różańcowego, po poświęceniu będzie spotkanie.
  • w czwartek, 25 maja w Minostowicach o godz. 17.00.
 5. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych.
 6. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najśw. Sakramentem, zakończoną Apelem Maryjnym.
 7. W piątek będziemy obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do wieczności.
 8. W sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego od godz. 19.00 czuwanie modlitewne. W czasie czuwania będzie konferencja, wspólna modlitwie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy Eucharystią o godz. 21.00. Zapraszany na czuwanie młodzież klas ósmych i rodziców.
 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. W tym dniu, na godz. 9.30 zapraszamy dzieci z klasy czwartej na rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 17.15.
 10. Kończy się już okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W rozpoczynającym się tygodniu kapłani będą dostępni w konfesjonale rano od godz. 7.45 i po południu od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
 11. Wspólnota ,,W mocy Ducha” oraz Parafia w Chmielniku serdecznie zaprasza na VII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się 28 maja na Stadionie Klubu Sportowego Zenit. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 17.00, której przewodniczył będzie Ks. Abp Henryk Jagodziński Nuncjusz Apostolski w Ghanie.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Musiał, kawaler, zam. w Jasieniu na terenie parafii Chmielnik i Martyna Bętkowska, panna, zam. w Celinach na terenie naszej parafii. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Głosu Karmelu oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Dorota Skrzypczyk, Izabela Bochenek i Narcyza Ślusarska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 60 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Celin Nowych.
 15. W sobotę zmarł Aleksander Pawlikowski z Minostowic, Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 23 maja o godz. 15.00. Polećmy śp. Aleksandra i zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…