Ogłoszenia na 6 Niedzielę Wielkanocną – 14 V 2023

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią/przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wypraszajmy dla nich potrzebne łaski wierności Panu Jezusowi przez całe życie. Codziennie zapraszamy dzieci z rodzicami na biały tydzień na godz. 17.30. W piątek zakończenie białego tygodnia we Włoszczowicach o godz. 17.00. W sobotę pielgrzymka dzieci do Kalwarii Zebrzydowskiej, wyjazd o godz. 7.00.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. We wtorek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 4. Po kapitule naszej Krakowskiej Prowincji ojciec Prowincjał dokonał zmian personalnych w naszej wspólnocie. Ojciec Romuald Wilk uda się do Wadowic a ojciec Adam i ojciec Wojciech zostali skierowani do Krakowa. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować ojcom za czas pobytu i posługiwania w wspólnocie zakonnej i parafialnej Piotrkowicach.
 5. W czwartek będziemy obchodzić 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z tej okazji odbędzie się o godz. 18.00. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za dar pontyfikatu naszego św. Rodaka, za przykład jego mocnej wiary, gorącej miłości oraz podziękować za wszystkie łaski, które otrzymujemy za Jego wstawiennictwem.
 6. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  • w poniedziałek, 15 maja, w Celinach Nowych o godz. 17.00;
  • we wtorek, 16 maja, w Celinach o godz. 17.00;
  • w czwartek, 18 maja, w Minostowicach o godz. 17.00;
  • w piątek, 19 maja we Włoszczowicach o godz. 17.00;
  • w sobotę, 20 maja, w Piotrkowicach o godz. 18.00;
  • w poniedziałek, 22 maja, w Suliszowie o godz. 17.00;
  • we wtorek, 23 maja, w Grabowcu o godz. 17.00.
 7. W następną niedzielę, 21 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Kapliczki można przynosić do soboty. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Światła ulicami Piotrkowic.
 8. Również w niedzielę o godz. 15.00 w Zespole Placówek Oświatowych odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki. Wcześniej o godz. 11.30 zapraszamy na Msze św. za śp. Andrzeja Zalewskiego – propagatora ojczystej przyrody i Święta Polskiej Niezapominajki oraz za zmarłych Leśników Nadleśnictwa Chmielnik.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Musiał, kawaler, zam. w Jasieniu na terenie parafii Chmielnik i Martyna Bętkowska, panna, zam. w Celinach na terenie naszej parafii. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Głosu Karmelu oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 11. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy na placu kościelnym i parkingu oraz udekorowanie bramy i wejścia do kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Celin Nowych.
 12. W ubiegłą niedzielę w czasie kwesty na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu prowadzonej przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic zebrano do puszek 4310 zł. Dziękujemy za ofiary złożone.
 13. W czwartek odbył się pogrzeb Jana Lewickiego z Minostowic. Śp. Jana i zmarłych parafian i pielgrzymów polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

niedziela, 21 maja o  godz. 19.00

Droga Światła

po ulicach Piotrkowic

 Nawiązuje swą nazwą do Drogi Krzyżowej i jest zachętą dla wierzących, by pozostawali w łączności ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

 Droga Światła podobnie jak Droga Krzyżowa ma 14 stacji. Rozważania przy każdej z nich wspominają spotkania Chrystusa z uczniami po Zmartwychwstaniu i pomagają głębiej zanurzyć się w błogosławiony czas Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Stacje drogi światła oparte są na wydarzeniach odnotowanych w Nowym Testamencie.

Stacja I     – Jezus powstaje z martwych
Stacja II    – Apostołowie przybywają do pustego grobu
Stacja III   – Zmartwychwstały Pan objawia się Marii Magdalenie
Stacja IV   – Zmartwychwstały Pan ukazuje się uczniom na drodze do Emaus
Stacja V    – Zmartwychwstały Pan objawia się uczniom przy łamaniu chleba
Stacja VI   – Zmartwychwstały Pan ukazuje się apostołom
Stacja VII  – Zmartwychwstały Pan przekazuje uczniom władzę odpuszczania grzechów
Stacja VIII – Zmartwychwstały Pan umacnia wiarę Tomasza
Stacja IX    – Zmartwychwstały Pan spotyka uczniów nad Jeziorem Galilejskim
Stacja X     – Zmartwychwstały Pan przekazuje władzę pasterską Piotrowi
Stacja XI    – Zmartwychwstały Pan daje uczniom nakaz misyjny
Stacja XII   – Zmartwychwstały Pan wstępuje do Ojca
Stacja XIII  – Uczniowie z Maryją oczekują w wieczerniku na Zesłanie Ducha Świętego
Stacja XIV – Zmartwychwstały Pan posyła uczniom obiecanego Ducha

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Prosimy zabrać ze sobą świecę.