Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkanocną – 7 V 2023

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 Ojciec Piotr Filipek neoprezbiter, odprawi /odprawił/ Msze św. Prymicyjną i udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Prosimy, aby dzieci i młodzież zajmowali zawsze pierwsze ławki w kościele, proszę pamiętać o zabieraniu ze sobą indeksów do podpisywania.
 4. Apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic będą zbierać ofiary do puszki na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu.
 6. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w kościele św. Stanisława na cmentarzu.
 7. W czwartek na 19.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rodziców na celebrację liturgiczną.
 8. W sobotę 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 41 rocznica cudownego ocalenia życia św. Jana Pawła II z zamachu na Jego życie.
 9. W niedzielę 14 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Osoby które zwykle uczestniczą we Mszy św. o tej godzinie prosimy aby dały pierwszeństwo rodzinom dzieci i wybrały inną godzinę.
 10. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się w tym tygodniu: w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej. W piątek próba o godz. 15.00 a o godz. 16.00 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych.
 11. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 21 maja po Mszy o godz. 9.30.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Musiał, kawaler, zam. w Jasieniu na terenie parafii Chmielnik i Martyna Bętkowska, panna, zam. w Celinach na terenie naszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Głosu Karmelu oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Małgorzata Stępień, Kamila Gajek, Julia Gajek, Piotr Sabat, Jadwiga Rutkowska, Zuzanna Kowalska, Emilia Moskwa. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 135 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 do dekorowania i sprzątania kościoła i parkingu zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dziękujemy za pomoc w ogrodzie Panu Kamilowi Sęk i jego synom Krzyśkowi i Piotrkowi.