Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocną – 30 IV 2023

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Chcemy w nim prosić Pana Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. O godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Jutro we wspomnienie św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Prosimy, aby dzieci i młodzież zajmowali zawsze pierwsze ławki w kościele, proszę pamiętać o zabieraniu ze sobą indeksów do podpisywania.
 3. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Podtrzymujmy zwyczaj śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy przydrożnych kapliczkach.
 4. Od jutra, 1 maja do końca września Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej będzie odprawiany codziennie o godz. 20.00.
 5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. niedzielny.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym. W tym dniu wspominamy św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy w modlitwie o naszych druhach OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic.
 7. W piątek spowiedź: rano od godz. 6.45 i po południu od 17.30. Do chorych parafian kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W następną niedziele, 7 maja o godz. 11.30 ojciec Piotr Filipek, neoprezbiter, odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 10. W następną niedzielę po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic będą zbierać ofiary do puszki na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu.
 11. Próba dla dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Najładniejsza Kapliczka Maryjna”, który odbędzie się 21 maja po Mszy św. o 11.30. Kapliczki należy przynieść najpóźniej do soboty 20 maja.
 13. W tym roku w Opactwie Cystersów w Jędrzejowie obchodzony jest Jubileusz osiemsetnej rocznicy śmierci bł. Wincentego Kadłubka. W każdy drugi piątek miesiąca przy jego relikwiach odbywa się czuwanie modlitewne poszczególnych dekanatów naszej diecezji. W piątek, 12 maja na czuwanie zaproszone są dekanaty Małogoszcz, Jędrzejów, Sędziszów, Chmielnik. Czuwanie przy relikwiach Błogosławionego rozpoczyna się o godz. 19.30 a kończy Mszą św. o godz. 23.00. Zachęcamy naszych parafian do udziału w czuwaniu. Pojedziemy wspólnie autokarem z parafią z Chmielnika. Zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel.
 15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Małgorzata Majkowska, Małgorzata Kobus, Halina Raduszewska, Magdalena Dierżak, Marianna Kobus, Bogumiła Kwiecień i Karolina Kubik. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 140 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin. Dziękujemy za pomoc w rozbieraniu palm i dekoracji Grobu Pańskiego. Pracowały Kamila i Tomasz Brzyszcz z córkami, Stanisława Grabka, Marcelina Wilman i Mariusz Ślusarczyk.