Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocną – 23 IV 2023

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych i rodziców. Od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Polsce trwający do 29 kwietnia XV Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury i medytacji Pisma Świętego oraz do udziału we spotkaniach wspólnoty modlitewno-biblijnej przy naszym sanktuarium.
 3. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa.
 6. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W sobotę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, którą św. Jan Paweł II ustanowił patronką Europy. W tym dniu naszą modlitwą ogarnijmy także wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane z racji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 8. Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej odprawiany do końca kwietnia codziennie po Mszy św. wieczornej, od 1 maja będzie odprawiany o godz. 20.00.
 9. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 10. W tym roku w Opactwie Cystersów w Jędrzejowie obchodzony jest Jubileusz osiemsetnej rocznicy śmierci bł. Wincentego Kadłubka. W każdy drugi piątek miesiąca przy jego relikwiach odbywa się czuwanie modlitewne poszczególnych dekanatów naszej diecezji. W piątek 12 maja na czuwanie zaproszone są dekanaty Małogoszcz, Jędrzejów, Sędziszów, Chmielnik. Czuwanie przy relikwiach Błogosławionego rozpoczyna się o godz. 19.30 a kończy Mszą św. o godz. 23.00. Zachęcamy naszych parafian do udziału w czuwaniu. Pojedziemy wspólnie autokarem z parafią z Chmielnika. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Zofia Choroś, Monika Nowak, Kinga Cieplińska, Dorota Stępień, Zofia Kmiecik i Alicja Rutkowska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 110 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.