Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocną – 16 IV 2023

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego. Kościół udziela dzisiaj odpustu zupełnego wiernemu, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę “Ojcze nasz” i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. “Jezu Miłosierny, ufam Tobie”).
 2. Dzisiaj od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Włoszczowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 4. W czwartek, 20 kwietnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież klas ósmych i rodziców na celebrację liturgiczną.
 5. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych i rodziców.
 6. Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej odprawiany do końca kwietnia codziennie po Mszy św. wieczornej.
 7. Trwa okres wielkanocny. Kto nie przystąpił do Komunii świętej wielkanocnej, może i zgodnie z przykazaniem kościelnym, powinien to jeszcze uczynić.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Arkadiusz Jandała, kawaler, zam. w Kijach i Weronika Kumór, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel. Polecamy lekturę bezpłatnej gazety Dobre Nowiny w całości poświęconej osobie świętego Jana Pawła II.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Ewa Zagórska, Aneta Piłat, Ewa Kumór, Aneta Wójcik, Barbara Kobus, Karolina Smelcerz. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 11. Dzisiaj popołudniu w Wadowicach rozpocznie się kapituła prowincjalna naszej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Zgromadzeni na niej bracia dokonają wyboru prowincjała, radnych prowincji oraz przeorów. Prosimy Was o modlitwę, aby Duch Święty poprowadził ojców w podejmowanych decyzjach o przyszłości naszej Prowincji.