Ogłoszenia na Niedzielę Wielkanocną – 9 IV 2023

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę podczas Triduum Paschalnego, za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, za czynny i żywy udział w liturgii ostatnich trzech dni. Dziękujemy strażakom OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic za wartę przy Grobie Pańskim, ministrantom, naszej scholii, lektorom, panu organiście, jak również tym, którzy podczas dzisiejszej Rezurekcji czynnie włączyli się w procesję przez niesienie feretronów, wstążek, nagłośnienia, baldachimu. Podziękowania wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego, są nimi: Tadeusz Pietryka, Mariusz Ślusarczyk, Karolina i Artur Smelcerz, Kamil Sęk z synami, Mateusz Nowak, Krystian Raduszewski, Kamila Brzyszcz z córkami, Stanisław Grudziński. Mariuszowi Ślusarczykowi dziękujemy za ofiarowane rury aluminiowe do dekoracji w Ciemnicy. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. W intencji Parafian i Dobroczyńców naszego sanktuarium została odprawiona dzisiejsza Msza święta rezurekcyjna.
 2. Dzisiaj o 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
 3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Tradycyjnie taca w tym dniu przeznaczona zostanie na KUL.
 4. Przeżywamy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowenny będą odmawiane od jutra do soboty codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 5. Za tydzień w drugą Niedzielę Wielkanocną, będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. W  piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Arkadiusz Jandała, kawaler, zam. w Kijach i Weronika Kumór, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są świąteczne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Trwajcie w miłości”.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Marzena Beńko, Sylwia Rogala, Marlena Pietras i Artur Bętkowski. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 10. Od następnej niedzieli będziemy przyjmowali rezerwacje terminów Mszy świętych na drugie półrocze tego roku.
 11. Dzisiaj praktykę diakońską kończy w naszej wspólnocie brat diakon Michał Wesołowski . Bratu diakonowi dziękujemy za  gorliwą posługę i życzymy obfitości łask Bożych na czas przygotowania do święceń prezbiteratu  i świętości na drodze kapłańskiej.
 12. W czwartek zmarł Edward Lasek z Włoszczowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w Kijach. Śp. Edwarda i zmarłych naszych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…