Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej 04.06.2023

 

Dyspensa

Nr OA – 55/23

Drodzy Diecezjanie,

Mając na uwadze dobro duchowe wiernych powierzonych mej pasterskiej trosce, odpowiadając na liczne prośby i zapytania dotyczące konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zachowując przepisy kan. 88 i 89 KPK, niniejszym udzielam wszystkim wiernym diecezjanom oraz przebywającym na terenie Diecezji Kieleckiej dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r.

Jednocześnie zachęcam tych wiernych, którzy skorzystają z łaski dyspensy, aby podjęli dzieła miłosierdzia lub inne czyny pokutne, które zastąpią przepisaną na ten dzień wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

                 † Jan Piotrowski

BISKUP KIELCKI

                        Ks. Adam Perz

                 KANCLERZ KURII

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na Uroczystość Trójcy Świętej, /9. niedziela zwykła /– 04.06.2023 r.

 1. W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej witamy serdecznie Ojca Marcina Adamczyka, który przybył do nas z Lublina. Życzymy Ojcu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Loretańskiej i wiele ludzkiej życzliwości.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Jutro  przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca  prosimy  II Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościoła na nasze ulice. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, po procesji ok.12.00 i o 18.00.. We Włoszczowicach Msza św. tylko o godz. 17.00. W Piotrkowicach po Mszy św. o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy. Trasa jak w ubiegłych latach. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I – ul. Lipki, II – boisko sportowe, III – skrzyżowanie ulic: Kościelnej i Kieleckiej, IV – na ołtarzu polowym. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki z wszystkich klas do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi, feretronów i nagłośnienia. Ochotniczą Straż Pożarną z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa do niesienia baldachimu. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi naszym domom i mieszkającym w nich rodzinom. Prosimy o ubranie okien, domów na trasie procesji.
 5. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy św. wieczornej,  w niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.30 a za tydzień, na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy w około kościoła.
 6. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 16.00, ksiądz biskup Jan Piotrowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy ósmej z naszej parafii. W tym tygodniu będą próby przed bierzmowaniem: dzisiaj o godz.16.00, we wtorek o  godz.16.00 i w piątek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź bierzmowanych, rodziców, świadków w piątek o 17.00.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Szczepan Michał Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach, na terenie tutejszej parafii i Justyna Anna Radwan, panna, zam. na terenie parafii Zawoja. Zapowiedz druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Ana Szczerba, Sylwia Szczerba, Hela Kobus, Ewa Kobus, Anna Salwa.  Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł.  W sobotę do sprzątania kościoła i placu zapraszamy rodziców bierzmowanych i jest taka prośba, by nie wysyłać młodzieży.
 11. Dziękujemy za pomoc w farbowaniu wiórek do dekoracji na Boże Ciało. Pracowali: Kamila i Lena Brzyszcz, Dorota i Piotr Mazur, Kamil, Krzysztof i Piotr Sęk, Grzegorz Woźniczko, Edyta Sobczyk, Ewelina Brela, Anna Rogowska, Karolina i Artur Smelcerz, Leszek Kobus, Andrzej i Wojciech Piwowarczyk, Gabriela i Roksana Raczyńskie, Elżbieta Dąbrowska. Serdeczne Bóg zapłać! Zapraszamy na ubieranie trasy w Boże Ciało na godz. 5.00. według porządku. Ulica Lipki-  Minostowice i Grabowiec, ul. Kościelna – Celiny i Celiny Nowe, Plac przed Kościołem i ołtarzem polowym – Piotrkowice, Rynek – Włoszczowice i Suliszów.
 12. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę jako pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.  
 13. Wszystkim parafianom i gościom obecnym na Eucharystii życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.

Uroczystość Bożego Ciała

8 czerwca

 9.30Msza święta  i procesja do czterech ołtarzy

Pozostałe Msze święte

7.00,   ok.12.00 (po procesji),  18.00