Ogłoszenia na 10 tydzień zwykły – 11 VI 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 10. niedzielę zwykłą – 11.06.2023 r.

 1. Komunikat Księdza Biskupa.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 16.00, Ksiądz Biskup Jan Piotrowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy ósmej z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 5. We wtorek, 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.
 6. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.30. W czwartek, na zakończenie oktawy procesja w około kościoła do czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów i baldachimu. Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo czerwcowe i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Szczepan Michał Wrona, kawaler, zam. we Włoszczowicach, na terenie tutejszej parafii i Justyna Anna Radwan, panna, zam. na terenie parafii Zawoja. Zapowiedz trzecia. Dawid Majewski, kawaler, zam. w Minostowicach, na terenie tutejszej parafii i Katarzyna Kmita, panna, zam. na terenie parafii Masłów I. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” oraz pisemka Cichy Przyjaciel. Polecamy też książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
 10. Dziękujemy rodzicom młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła parafialnego, placu i parkingu. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych.
 11. W ubiegłą niedzielę na pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach zebrano do puszki 1320 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
 12. W piątek zmarł Jan Bocian z Piotrkowic. Pogrzeb odbędzie się jutro: o godz. 14.00 Msza św. w naszym kościele parafialnym , złożenie od groby na cmentarzu w Pierzchnicy. . Plećmy śp. Jana i zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

KOMUNIKAT KSIĘDZA BISKUPA

W roku 2023 mija 800 lat od śmierci jednego z patronów naszej diecezji, Bł. Wincentego Kadłubka, związanego w ostatnich latach swojego ziemskiego życia z Jędrzejowem. Ojcowie Cystersi włożyli ogromny wkład w krzewienie „kultury rolnej”. Dewiza życia zakonnego Cystersów „ORA ET LABORA” przekładała się na uprawianie i podnoszenie wiedzy o rolnictwie. Niewątpliwie swoim zaangażowaniem i pracą podnieśli wartość pracy na roli, połączonej z gorliwą modlitwą.

Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji pragnie docenić rolę zakonu Cystersów w promowaniu kultury agrarnej przez całe wieki na naszej ojczystej ziemi. Z okazji Jubileuszu 800-lecia śmierci Bł. Mistrza Wincentego zapraszamy sołtysów, reprezentantów polskiej wsi, z terenu województwa świętokrzyskiego, oraz całej diecezji kieleckiej, a także liderki społeczności wiejskich, jakimi są Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu, w dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota) od godz. 10.00 na V Zjazd Sołtysów i II Zjazd Liderek do klasztoru Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapraszamy także czcigodnych Księży – Duszpasterzy, oraz samorządowców z naszego terenu. Szczegółowy program zjazdu został rozesłany do wszystkich parafii. Zaproszenia do sołtysów i liderek zostały rozesłane przez przedstawicieli samorządów, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu serdecznie wszystkich zapraszamy.

Z darem modlitwy i pasterskiego Błogosławieństwa

    Wasz Biskup

                        † Jan Piotrowski