Ogłoszenia na 11 tydzień zwykły – 18 VI 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 13. niedzielę zwykłą – 18.06.2023 r.

 1. Serdeczne podziękowania za liczny udział parafian w zakończeniu Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Ojcu Jackowi Pawlikowskiemu za przewodniczenie liturgii, paniom w strojach ludowych niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie, baldachim i nagłośnienie; dzieciom komunijnym i dziewczynkom za sypanie kwiatów i niesienia wstążek. Panu organiście i ministrantom za posługę przy ołtarzu. Dziękujemy za przygotowanie i rozebranie ołtarzy. Pracowali: Leszek Kobus, Artur Smelcerz, Paweł Pałyga, Mariusz Ślusarczyk, Kamil i Krzysztof Sęk, Andrzej i Wojciech Piwowarczyk oraz ojciec Romuald i brat Władysław. Niech wszystkim Pan wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Jutro przypada wspomnienie św. Romualda, pustelnika i założyciela zakonu kamedułów. W naszej wspólnocie będziemy świętowali imieniny o. Romualda Gościewskiego. Solenizant odprawią Mszę św. imieninową o godz. 18.00. O poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy Koło Różańcowe z Celin.
 4. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinne świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych ojcach.
 6. W piątek godz. 8.00 w kościele parafialnym i w kaplicy we Włoszczowianach zostaną odprawione Msze św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:Dawid Majewski, kawaler, zam. w Minostowicach, na terenie tutejszej parafii i Katarzyna Kmita, panna, zam. na terenie parafii Masłów I. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” oraz pisemka Cichy Przyjaciel. Polecamy też książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby:Kazimiera Marzec,Marianna Marzec, Wanda Korczyńska, Anna Doroz, Jolanta Cebulska Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin Nowych.
 10. Podziękowania za ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej z ostatniej niedzieli która wyniosła: w Piotrkowicach 2480 zł a we Włoszczowicach 1243 zł.
 11. Burmistrz Miasta i Gminy Chmielnik oraz Dyrekcja Chmielnickiego Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Chmielnickie Jarmarki Kulturalne, które odbędą się w dniu dzisiejszym 18.06.2023 o godzinie 15:00 na rynku w Chmielniku. Ze szczegółami wydarzenia można się zapoznać na stronie internetowej CHCK.
 12. W poniedziałek zmarł Antoni Błaszczyk z Grabowca. Pogrzeb odbył się w środę. Śp. Antoniego i zmarłych naszych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

KOMUNIKAT KSIĘDZA BISKUPA

W roku 2023 mija 800 lat od śmierci jednego z patronów naszej diecezji, Bł. Wincentego Kadłubka, związanego w ostatnich latach swojego ziemskiego życia z Jędrzejowem. Ojcowie Cystersi włożyli ogromny wkład w krzewienie „kultury rolnej”. Dewiza życia zakonnego Cystersów „ORA ET LABORA” przekładała się na uprawianie i podnoszenie wiedzy o rolnictwie. Niewątpliwie swoim zaangażowaniem i pracą podnieśli wartość pracy na roli, połączonej z gorliwą modlitwą.

Duszpasterstwo Rolników naszej diecezji pragnie docenić rolę zakonu Cystersów w promowaniu kultury agrarnej przez całe wieki na naszej ojczystej ziemi. Z okazji Jubileuszu 800-lecia śmierci Bł. Mistrza Wincentego zapraszamy sołtysów, reprezentantów polskiej wsi, z terenu województwa świętokrzyskiego, oraz całej diecezji kieleckiej, a także liderki społeczności wiejskich, jakimi są Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu, w dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota) od godz. 10.00 na V Zjazd Sołtysów i II Zjazd Liderek do klasztoru Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Zapraszamy także czcigodnych Księży – Duszpasterzy, oraz samorządowców z naszego terenu. Szczegółowy program zjazdu został rozesłany do wszystkich parafii. Zaproszenia do sołtysów i liderek zostały rozesłane przez przedstawicieli samorządów, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Do udziału w tym szczególnym wydarzeniu serdecznie wszystkich zapraszamy.

Z darem modlitwy i pasterskiego Błogosławieństwa

    Wasz Biskup

                         † Jan Piotrowski