Ogłoszenia na 12 tydzień zwykły – 25 VI 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 12. niedzielę zwykłą – 25.06.2023 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 2. W poniedziałek o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
 3. We wtorek, we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy swoje imieniny obchodzi brat Władysław, nasz zakrystianin. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00.
 4. W czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu naszymi modlitwami wspierajmy Ojca Świętego Franciszka. Ofiary składane na tacę, są przeznaczone na potrzeby charytatywne i apostolskie Papieża Franciszka.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W następną niedzielę, 2 lipca o godz. 16.00 zapraszamy ministrantów i scholę parafialną i ministrantów wraz z rodzicami na ognisko, które odbędzie się w ogrodzie klasztornym.
 7. W następny poniedziałek, 3 lipca będziemy gościć czterech karmelitańskich neoprezbiterów, którzy o godz. 18.00 odprawią w naszym sanktuarium mszę św. prymicyjną i udzielą prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i zachęcamy do modlitwy za nowych kapłanów.
 8. 7 lipca rozpoczniemy w naszej parafii i sanktuarium doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W programie: od 7 – 15 lipca nowenna szkaplerzna , 15 lipca wigilijne czuwanie modlitewne i 16 lipca – odpust Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 22 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Dawid Majewski, kawaler, zam. w Minostowicach, na terenie tutejszej parafii i Ka-tarzyna Kmita, panna, zam. na terenie parafii Masłów I. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” oraz pisemka Cichy Przyjaciel. Polecamy też książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii..
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Ewa Siwkiewicz, Agnieszka Grzebalska, Stanisława Nogacka, Bogumiła Kosela, Mirosława Stępień, Elżbieta Ogłoza, Agnieszka Ogłoza Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 140 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Minostowic.
 13. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku i wielu pięknych chwil w jedności z Chrystusem.