Ogłoszenia na 13 tydzień zwykły – 2 VII 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 13. niedzielę zwykłą – 02.07.2023 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, a codziennie o godz. 20.00. na Apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej Przez cały lipiec, codziennie po Mszy św. o godz. 7.00 będziemy odmawiać litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Dzisiaj o 16.00 zapraszamy scholę i ministrantów na grilla w ogrodzie klasztornym.  
 2. Jutro w święto św. Tomasza Apostoła, zapraszamy o godzinie 18.00 na Mszę Świętą prymicyjną, którą odprawią nasi współbracia neoprezbiterzy: o. Szymon Wnęk, o. Peter Beňo, o. Marcin Wojnicki i o. Michał Wesołowski. Po Mszy Świętej udzielą oni błogosławieństwa prymicyjnego. Przed Mszą św. o 17.30 o poprowadzenie różańca poprosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. wieczornej, zakończona modlitwami o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji bezie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  W piątek o godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30.
 4. W piątek, 7 lipca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Codziennie o godz. 17.30 godzinki szkaplerzne, o 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny , które zakończymy Apelem Maryjnym. W niedzielę modlitwy nowenny po Mszy św. o godz. 11.30. W sobotę, 15 lipca od godz. 19.00,wigilijne czuwanie modlitewne, które zakończymy Eucharystią o godz. 21.00. W uroczystość odpustową w niedzielę, 16 lipca, suma z procesją eucharystyczną o godz. 11.30. Codzienne będzie można przyjąć szkaplerz. Do skrzynki za ławami można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane w czasie nowenny.
 5. W następną niedzielę Mszę św. o godz. 11.30 odprawi ks. dr Adam Nyk, salezjanin, świętujący jubileusz 25- lecia kapłaństwa. Ks. Adam pochodzi z naszej parafii, obecnie jest od wielu lat proboszczem Misji Włoskiej w Kolonii w Niemczech.
 6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 22 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” i pismo Cichy Przyjaciel.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Elżbieta Zęmbala, Ewa Borek, Maria Dziarmaga, Bożena Węglowska i Krystyna Parlicka. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic.
 9. Dziękujemy naszym parafianom za wykonane prace: Panu Tadeuszowi Misztalowi za oczyszczenie z mchu i zaimpregnowanie daszków i podstaw przy wszystkich kapliczkach różańcowych, Panu Eugeniuszowi Kucharskiemu za obcięcie żywopłotu po obu stronach drogi na nasz cmentarz parafialny.
 10. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.