Ogłoszenia na 14 tydzień zwykły – 9 VII 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 14. niedzielę zwykłą – 09.07.2023 r.

  1. Słowo Księdza Biskupa.
  2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością MB z Góry Karmel. Codziennie o godz.17.30 godzinki szkaplerzne, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, a po niej modlitwy kolejnego dnia nowenny, które kończymy Apelem Maryjnym. Dzisiaj modlitwy nowenny po Mszy św. o godz.11.30. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi ks. dr Adam Nyk, salezjanin, świętujący jubileusz 25- lecia kapłaństwa. W sobotę, 15 lipca od godz. 19.00,wigilijne czuwanie modlitewne, które zakończymy Eucharystią o godz. 21.00. Codzienne będzie można przyjąć szkaplerz. Do skrzynki za ławami można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane w czasie nowenny.
  4. W niedzielę, 16 lipca uroczystość odpustowa Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 11.30 suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów, Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia baldachimu. Po każdej Mszy św. jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.
  5. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w sobotę, 22 lipca, w Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
  6. We wtorek o godz. 15.00 wyjazd scholi i ministrantów do Kielc na trampoliny. Zapisy u Pani Pauliny lub u Ojca Romualda.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, nowego kwartalnika pt. „Niedziela. Magazyn” i pismo Cichy Przyjaciel.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Justyna Adamczyk, Anna Pawlikowska, Sandra Białowąs, Maria Pawlikowska, Paulina Lulkowska, Marta Borek. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic.

Nr OD – 27/23                                                                                                  Kielce, dnia 5 lipca 2023 r.

Drodzy Diecezjanie!

Przed wiekami, na drodze od Bazyliki Katedralnej w Kielcach do wzgórza dawnego klasztoru Ojców Bernardynów na Karczówce, wzniesione zostały stacje Drogi Krzyżowej. Do dnia dzisiejszego wiele osób w tym miejscu rozważa mękę Chrystusa. Dla kielczan jest to szczególne miejsce kultu i historii.

            Niestety, 3 lipca br., nieznani sprawcy dokonali zniszczenia jednej z kamiennych stacji Drogi Krzyżowej, umiejscowionej w centrum Kielc. Na stacji Drogi Krzyżowej umieszczone zostały satanistyczne symbole, a sama figura Chrystusa pomalowana została czerwoną farbą.

            Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu, który dokonał się w ostatnich dniach. Jako ludzie wierzący doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Niemniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcom tego czynu.

            Zwracam się do wszystkich Diecezjan o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma nas wszystkich w Swojej opiece.

            Proszę, by w niedzielę 9 lipca br. we wszystkich parafiach po każdej Mszy św. odczytać niniejszy komunikat oraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać suplikacje.

            Niech Męka Jezusa Chrystusa i dar Jego Miłosierdzia, wysłużony na krzyżu stanie się udziałem wszystkich mieszkańców naszej diecezji.

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa.

        Wasz Biskup

                                                                                      † Jan Piotrowski