Ogłoszenia na 15 tydzień zwykły – 16 VII 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na Uroczystość NMP z Góry Karmel 16.07.2023 r. 15. niedzielę zwykłą

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej, głównej Patronki Zakonu Karmelitańskiego. O godz. 11.30 suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek do chorągwi, ministrantów, panie i panów do chorągwi i feretronów. Ochotniczą Straż Pożarną do niesienia baldachimu i nagłośnienia. Po każdej Mszy św. jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Serdeczne dziękujemy wszystkim: parafianom i gościom za udział i wspólną modlitwę w czasie nowenny i czuwania wigilijnego wczoraj wieczorem. Dziękujemy naszej scholi za oprawę muzyczną, panu organiście, lektorom.
 2. Dziś od 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy II Koło Różańcowe z Minostowic
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa.
  W czwartek w naszym zakonie święto św. Eliasza, proroka znanego z kart Pisma Świętego. Karmelici, którzy w XII wieku rozpoczęli życie pustelnicze na Górze Karmel, nawiązali do tej postaci i starali się naśladować jego życie, zwłaszcza modlitewne trwanie w obecności Boga,
 5. W sobotę święto św. Marii Magdaleny.
 6. Codziennie o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 7. W sobotę, 22 lipca organizujemy wyjazd do Czernej, do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu jest uzależniony od liczby uczestników.
 8. Za tydzień, w niedzielę 23 lipca przed wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem.
 9. „Żyj naPrawdę!” – to hasło tegorocznych Karmelitańskich Dni Młodych które odbędą się w dniach od 27 do 30 lipca w Czernej. Zapraszamy młodych (do 35 roku życia). Szczegółowe informacje spotkania umieszczone są na stronie kdmczerna.pl.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. Polecamy też kalendarz parafialny na następny rok i książkę o. Adama Hrabi „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, do nabycia w zakrystii.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Jolanta Mrozińska, Wiesława Wójcik, Bogusława Kozubowska, Krystyna Kozak, Aleksander Jackowski, Justyna Siołek, Malwina Siołek. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 80 zł. Podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w ramach tacy gospodarczej która wyniosła: w Piotrkowicach 2950 zł a we Włoszczowicach 1430 zł.
 12. W gorące dni lata zadbajmy o godny strój uczestnicząc we Mszy św. lub zwiedzając kościoły.
 13. Życzymy Wam, Siostry i Bracia błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, zaś Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.