Ogłoszenia na 16 tydzień zwykły – 23 VII 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Aa – na 16 Niedzielę Zwykłą – 23.07.2023 r.

 1. Dziękujemy parafianom i gościom za wspólne pielgrzymowanie do Czernej na Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. W tym tygodniu zostanie odprawiona w Czernej Msza św. w intencji pielgrzymów i parafian.
 2. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przy tej okazji będzie można zaopatrzyć się w breloczek ze św. Krzysztofem. Wieczorem od 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem.
 3. Codziennie o godzinie 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny przed laskami słynąca Figurą Matki Bożej Loretańskiej.
 4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z Suliszowa
 5. W tym tygodniu będziemy czcić następujących świętych:
  • we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
  • w środę świętych Joachima i Annę rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa, w tym dniu Msze św. będą odprawiane przy ołtarzu św. Anny.
  • w sobotę wspomnienie świętych: Martę, Marię i Łazarza
 6. W lipcu w czwarty czwartek miesiąca nie będzie Godziny Świętej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu i pisma Cichy Przyjaciel.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Henryka Lewicka, Marzena Bielecka, Stanisława Grabka, Bernadeta Wilman, Henryka Nowak, Gabriela Raczyńska . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania następne rodziny z Minostowic.
 9. Wczoraj zmarł Augustyn Kozera z Włoszczowic. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Pomódlmy się za zmarłego Augustyna i parafian: Wieczny odpoczynek …