Ogłoszenia na 17 tydzień zwykły – 30 VII 2023

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Koło Różańcowe z z Grabowca.
 3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa we wtorek 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.
 4. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
  – w czwartek świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.
  – w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego,
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa.
  W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
  W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, zakończoną Apelem Maryjnym
 6. W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę. W sobotę, 5 sierpnia z Wiślicy wyruszy Piesza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu na KPP można dokonać przez formularz zgłoszeniowy na stronie pielgrzymka.kielce.pl do dnia 5 sierpnia lub zgłaszając się na pielgrzymkowej trasie do sekretariatu. Zapraszamy do duchowej, modlitewnej łączności pielgrzymami. W naszym sanktuarium będziemy to czynić w czasie Apelu Maryjnego o godz. 20.00. Natomiast w poniedziałek, 7 sierpnia, będziemy tradycyjnie gościć Pielgrzymkę Janowską, która przybędzie do naszego Sanktuarium ok. godz. 17.30, a następnie po modlitwie udadzą się na nocleg do Grabowca i Włoszczowic. Uprzejmie prosimy Parafian o ich życzliwe przyjęcie. Następnego dnia, o godz. 8.00 we Włoszczowicach zostanie odprawiona dla nich Msza św., po czym wyruszą w dalszą drogę na Jasną Górę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu i pisma Cichy Przyjaciel.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Majewska Zofia, Majewska Dorota, Długosz Bożena, Gubała Anna, Łapot Marzena, Lewicka Bożena, Stępień Helena. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Minostowic.
 9. W środę odbyły się dwa pogrzeby: śp. Eugeniusza Pająka z Kielc i śp. Augustyna Kozery z Włoszczowic. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …