Ogłoszenia na 19 tydzień zwykły – 13 sierpnia 2023

  1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
  1. We wtorek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Porządek Mszy św. w Piotrkowicach i we Włoszczowicach będzie niedzielny. Podtrzymujmy piękną, polską tradycję i przynieśmy w tym dniu do poświęcenia bukiety ziół, zbóż i kwiatów. 
  2. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, przypada rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach.
  3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia świętych: – w poniedziałek, św. Maksymiliana kapłana i męczennika. – w czwartek, św. Jacka, kapłana. Również przypada III piątek miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych,.
  4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Mateusz Kubicki, kawaler, zam. w Piotrkowicach, na terenie tutejszej parafii i Paulina Kot , panna, zam. na terenie parafii Makoszyn. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu”, „Trwajcie w miłości”.
  6. Dziękujemy naszym parafianom z Piotrkowic, Grabowca i Włoszczowic za życzliwe przyjęcie do swoich domów pielgrzymów z Janowa Lubelskiego, zdążających do Częstochowy.
  7. Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Chmielnika, Dyrekcji Chmielnickiego Centrum Kultury, szczególnie mieszkańcom Grabowca dziękujemy za zorganizowanie Dożynek Gminnych, które odbyły się wczoraj w Grabowcu.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Zofia Pałyga i Małgorzata Pawlusek. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic, z ulicy Tarnowskich.
  9. W piątek odbył się pogrzeb śp. Heleny Szymańskiej. W piątek również zmarł Sławomir Ogłoza z Celin. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj według następującego porządku: o godz. 15.00 Msza św. w naszym kościele parafialnym, następnie złożenie ciała do grobu na cmentarzu w Lisowie. Pomódlmy się za zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …