Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 19 maja.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024r.

      Komunikat Konferencji Episkopatu Polski.
 1. Wczoraj odbyło się modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania i przeprowadzenia, szczególnie naszej scholi parafialnej.
 2. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. O godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia. a codziennie na nabożeństwa odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Dzisiaj, Mszą św. o godz. 17.00, na rynku w Chmielniku rozpocznie się VIII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia. Uwielbienie poprowadzi zespół To On z Kielc.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu otoczmy naszą modlitwą kapłanów, szczególnie posługujących w naszej parafii i kapłanów rodaków. Prośmy Pana o nowe powołania z naszej parafii. O godzinie 19.00 nabożeństwo Godziny Świętej rozważania Męki Pańskiej przed Najśw. Sakramentem.
 6. Egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klasy ósmej odbędzie się w piątek, 24 maja o godz. 16.00
 7. W tym tygodniu i w następnym zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  we wtorek, 21 maja, w Celinach o godz. 17.00;
  w środę, 22 maja, , w Celinach Nowych o godz. 17.00;
  w sobotę, 25 maja, w Piotrkowicach o godz. 18.00;
  w poniedziałek, 27 maja, w Grabowcu o godz. 17.00;
  we wtorek, 28 maja w Suliszowie o godz. 17.00
  w środę, 29 maja, w Minostowiach o godz. 17.00;
  w piątek, 31 maja we Włoszczowicach o godz. 17.00 W naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy uroczystą Mszą świętą o godzinie 9.30.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Przemysław Ogłoza, kawaler, zam. w Celinach i Paulina Segda, panna, zam. w Jarząbkach . Zapowiedź trzecia. Łukasz Jaworski, kawaler, zam. w Grabowcu i Monika Pisarczyk, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedz pierwsza. Mariusz Młyńczak, kawaler, pochodzący z Włoszczowic, zam. w Gdyni i Małgorzata Marszałek, panna, pochodząca z Janowic, zam. w Gdyni. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Marianna Marzec, Ewa Pawlik, Stanisława Nogacka, Mirosława Stępień i Piotr Magdziarz. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Minostowic.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu, oraz pisemka Cichy Przyjaciel.
 11. Przypominany że odprawiamy Msze św. zbiorowe: za żyjących w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej oraz za zmarłych w trzeci piątek miesiąca o godz 18.00. .
  Wszystkim parafianom i gościom obecnym na Eucharystii życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu