Ogłoszenia na 8 tydzień zwykły – 26 maja

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na Uroczystość Trójcy Świętej, 8. niedzielę zwykłą – 26.05.2024 r.

 1. Słowo Księdza Biskupa
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  w poniedziałek, 27 maja, w Grabowcu o godz. 17.00;
  we wtorek, 28 maja w Suliszowie o godz. 17.00
  w środę, 29 maja, w Minostowiach o godz. 17.00;
  w piątek, 31 maja we Włoszczowicach o godz. 17.00
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji z kościoła na nasze ulice. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, po procesji ok.12.00 i o 18.00.. We Włoszczowicach Msza św. tylko o godz. 17.00. W Piotrkowicach po Mszy św. o godz. 9.30 procesja do czterech ołtarzy. Trasa jak w zeszłym roku. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I – ul. Lipki, II – boisko sportowe, III – rejon dawnego Ośrodka Zdrowia, IV – na ołtarzu polowym. Na procesję zapraszamy ministrantów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, wszystkie dziewczyny z 5,6,7 i 8 klasy do niesienia wstążek przy chorągwiach, panie w strojach ludowych od niesienia feretronów i panów do chorągwi i nagłośnienia. Ochotniczą Straż Pożarną z Piotrkowic, Włoszczowic i Suliszowa do niesienia baldachimu. Niech Chrystus Eucharystyczny błogosławi naszym domom i mieszkającym w nich rodzinom. W poniedziałek na godz. 16.00 zapraszamy parafian do pomocy przy farbowaniu wiórek, które będą wykorzystane na udekorowanie trasy procesji. W Boże Ciało na godz. 5.00 zapraszamy do ubieranie trasy procesji według porządku. Ulica Lipki – Minostowice i Grabowiec, ul. Kościelna – Celiny i Celiny Nowe, Plac przed Kościołem i ołtarzem polowym – Piotrkowice a Rynek – Włoszczowice i Suliszów. Zachęcamy do ubrania okien, domów na trasie procesji.
 5. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy św. wieczornej, dlatego w piątek ostanie nabożeństwo majowe po Mszy św. W sobotę procesja po różańcu wynagradzającym , który odmówimy w kościele. w niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.30. Na zakończenie oktawy procesja do czterech ołtarzy w około kościoła.
 6. W piątek, 7 czerwca, w uroczystość Naśw. Serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o godzinie 16.00, ksiądz biskup Marian udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy ósmej z naszej parafii.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Łukasz Jaworski, kawaler, zam. w Grabowcu i Monika Pisarczyk, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedz trzecia. Mariusz Młyńczak, kawaler, pochodzący z Włoszczowic, zam. w Gdyni i Małgorzata Marszałek, panna, pochodząca z Janowic, zam. w Gdyni. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu, oraz pisemka Cichy Przyjaciel. Jest nowy numer Gościa ekstra pod tytułem Święte matki, matki świętych.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Elżbieta Zembala, Ewa Borek, Paulina Lulkowska, Maria Dziarmaga, Bożena Węglowska i Justyna Adamczyk. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 120 zł. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic. Dziękujemy za rozebranie palm wielkanocnych, pracowali: Aleksander Jackowski, Stanisława Grabka, Bożena Węglowska, Elżbieta Kruk, Krystyna Parlicka, Wiesława Wójcik
 10. Wszystkim Matkom składamy podziękowanie za Wasz trud macierzyństwa i polecamy Was opiece Najświętszej Maryi Panny..
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Waldemara Ślusarskiego z Celin. Zmarłego Waldemara i wszystkie zmarłe Matki polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek ….