Ogłoszenia na 9 tydzień zwykły – 2 czerwca

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 10. niedzielę zwykłą – 02.06.2024 r.

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Grabowca.
 3. Przez całą oktawę uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna, dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 5. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw, Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. procesja na zakończenie oktawy procesja w około kościoła do czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i niesienia wstążek przy chorągwiach, ministrantów, panie w strojach ludowych do niesienia feretronów i panów do chorągwi, baldachimu i nagłośnienia.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godzinie 16.00, ksiądz biskup Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klasy ósmej z naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo czerwcowe i akt poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek od godziny 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych parafian. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w poniedziałek i we wtorek o 19.00, spowiedź młodzieży, rodziców i świadków w czwartek o godz. 16.30.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Anna Pawlikowska, Monika i Ola Białowąs, Krystyna Parlicka, Maria Pawlikowska i Marta Borek. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic. Mieszkańcom Suliszowa dziękujemy za posegregowanie śmieci i prace porządkowe przy śmietniku przy naszym cmentarzu parafialnym, pracowali: Zofia Lisowska, Bogumiła Gola, Bogusława i Mirosław Wiewióra, Janusz Lewicki, Józef Hutyra i Barbara Zawadzka. W czerwcu opiekę nad porządkiem przy śmietniku podejmą mieszkańcy Włoszczowic. Serdeczna prośba do parafian i gości o segregacje śmieci.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Łukasz Jaworski, kawaler, zam w Grabowcu i Monika Pisarczyk, panna, zam.w Piotrkowicach. Zapowiedz trzecia. Mariusz Młyńczak, kawaler, pochodzący z Włoszczowic, zam. w Gdyni i Małgorzata Marszałek, panna, pochodząca z Janowic, zam. w Gdyni. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do za-warcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafial-nej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w miłości, Głosu Karmelu.
 11. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę jako pomoc parafiom naszej diecezji, które budują kościoły lub potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.
 12. W piątek zmarła Janina Łapot z Włoszczowic, w ostatnim czasie mieszkająca w Pińczowie. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Śp. Janinę i zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 13. Wszystkim parafianom i gościom obecnym na Eucharystii życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.