Ogłoszenia na 11 tydzień zwykły – 16 czerwca

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 11. niedzielę zwykłą – 16.06.2024 r.

  1. Komunikat Księdza Biskupa
  2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po Mszy św. wieczornej oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
  3. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Romualda, pustelnika i założyciela zakonu kamedułów. W naszej wspólnocie będziemy świętowali imieniny o. Romualda Gościewskiego. Ojciec solenizant odprawią Mszę św. imieninową o godz. 18.00.
  5. W piątek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych ojcach.
  6. W piątek godz. 8.00 w naszym kościele parafialnym i w kaplicy we Włoszczowianach zostaną odprawione Msze św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Głosu Karmelu. Jest nowy numer Trwajcie w miłości, a w nim artykuły „Nawrócenie wielkiego mistrza masonerii Mauricego Cailleta”, „Lekarstwo nieśmiertelności” o cudzie eucharystycznym w kościele św. Jacka w Legnicy oraz kilka ciekawych artykułów artykułów o dobru płynącym z adoracji Najśw. Sakramentu. Jest nowy kwartalnik Niedziela -Magazyn pt. „Prawdziwe bogactwo Polski „ oraz dwumiesięcznik Historia Kościoła.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Wiesława Wójcik, Bogusława Kozubowska, Stanisława Grabka, Gabriela Raczyńska, Karinka Grudzińska, Marzena Bielecka i Łukasz Bielecki Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 110 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Minostowic.
  9. Podziękowania za ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej z ostatniej niedzieli która wyniosła: w Piotrkowicach 3110 zł a we Włoszczowicach 1264 zł.
  10. Wczoraj odbył się pogrzeb Wandy Kamińskiej z Kielc a pochodzącej z Włoszczowic. Śp. Wandę i zmarłych naszych parafian i pielgrzymów loretańskich polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…