Ogłoszenia na 7 Niedzielę Wielkanocną – 12 maja.

 1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią/przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wypraszajmy dla nich potrzebne łaski wierności Panu Jezusowi przez całe życie. Codziennie zapraszamy dzieci z rodzicami na biały tydzień na godz. 17.30. W piątek zakończenie białego tygodnia we Włoszczowicach o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00. Podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W poniedziałek, 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 43 rocznica cudownego ocalenia życia św. Jana Pawła II z zamachu na Jego życie.
 4. W środę 15 maja, po Mszy wieczornej, czyli o 18.45 ojciec Artur zaprasza naszych lektorów na spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 6. W piątek o godzinie 18.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia, zbiorowa za zmarłych. W zakrystii można polecać swoich zmarłych.
 7. W sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego od godz. 20.00 czuwanie modlitewne. W czasie czuwania będzie konferencja, wspólna modlitwa uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy Eucharystią sprawowaną o godz. 23.00. Zapraszany na czuwanie młodzież klas ósmych i rodziców w ramach piątej celebracji.
 8. W sobotę przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar pontyfikatu naszego św. Rodaka, za przykład jego mocnej wiary, gorącej miłości i za wszystkie łaski, które otrzymujemy za Jego wstawiennictwem.
 9. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na godz. 9.30 zapraszamy dzieci z klasy czwartej na rocznicę I Komunii św. Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę o godz 17.15. Kończy się już okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Spowiedź i Komunią św. wielkanocną. W rozpoczynającym się tygodniu kapłani będą dostępni w konfesjonale rano od godz. 7.45 i po południu od godz. 17.30, czyli pół godziny przed wieczorną Eucharystią.
 10. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie „Najładniejsza Kapliczka Maryjna” który odbędzie się w niedzielę, 19.05.2023 r. po Mszy św. o 11.30. Podpisane kapliczki lub wizerunki Matki Bożej należy przynieść do soboty 18 maja.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Przemysław Ogłoza, kawaler, zam. w Celinach i Paulina Segda, panna, zam. w Jarząbkach . Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy na placu kościelnym i parkingu oraz udekorowanie bramy i wejścia do kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Celin Nowych.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Głosu Karmelu oraz pisemka Cichy Przyjaciel. .
 14. W piątek odbył się pogrzeb odbędzie Fryderyka Pawluska z Kielc, pochodzącego z Włoszczowic. Śp. Aleksandra i zmarłych parafian polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …