Ogłoszenia na 6 Niedziele Wielkanocną – 5 maja

 1. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza święta w intencji druhów OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic i ich rodzin, dla żyjących o Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o chwałę Nieba. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30 . Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 3. Apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00
 4. W środę, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w kościele św. Stanisława na cmentarzu.
 5. W piątek od godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych parafian z posługa sakramentalną.
 6. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, odprawianą w czasie nabożeństwa majowego.
 7. W następną niedzielę, 12 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Osoby które zwykle uczestniczą we Mszy św. o tej godzinie prosimy aby dały pierwszeństwo rodzinom dzieci i wybrały inną godzinę.
 8. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się w tym tygodniu: w poniedziałek i w środę o godz. 18.45. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 16.00
 9. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie „Najładniejsza Kapliczka Maryjna” który odbędzie się w niedzielę, 19.05.2024 r. po Mszy św. o 11.30. Podpisane kapliczki lub wizerunki Matki Bożej należy przynieść do soboty 18 maja.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Przemysław Ogłoza, kawaler, zam. w Celinach i Paulina Segda, Panna, zam. w Jarząbkach . Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Trwajcie w Miłości, Głosu Karmelu oraz pisemka Cichy Przyjaciel. Jest nowy numer pisma „Historia” poświęcony Matce Bożej.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Agnieszka Ogłoza, Wanda Korczyńska, Kazimiera marzec, Anna Doroz, Dorota Bielecka i Jolanta Cebulska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 120 zł.. Na najbliższą niedzielę o udekorowanie i posprzątanie kościoła i parkingu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 13. Jutro o godz. 16.00 pogrzeb śp. Jana Dziarmagi z Minostowic.