Ogłoszenia na 5 Niedziele Wielkanocną -28 kwietnia

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na Wielkanocną Drogę Światła ulicami Piotrkowic, 14 stacji – spotkań ze Zmartwychwstałym Panem. W zakrystii są do wzięcia teksty rozważań poszczególnych stacji.
 2. 1 maja, we wspomnienie św. Józefa Robotnika, rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej.. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. . Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Prosimy, aby dzieci i młodzież zajmowali zawsze pierwsze ławki w kościele, proszę pamiętać o zabieraniu ze sobą indeksów do podpisywania.
  Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Podtrzymujmy zwyczaj śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy przydrożnych kapliczkach.
 3. Od 1 maja do końca września Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej będzie odprawiany codziennie o godz. 20.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Adoracje zakończymy nabożeństwem majowym.
 6. W piątek, 3 maja będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. W Piotrkowicach i we Włoszczowicach niedzielny.
  Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w następny piątek, 10 maja.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W tym dniu wspominamy św. Floriana, patrona strażaków, pamiętajmy w modlitwie o naszych druhach OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  Michał Bielecki, kawaler i Sara Famulska, panna, zamieszkali w Piotrkowicach, na terenie naszej parafii. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: N.„Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu” i „Trwajcie w miłości” Jest nowy numer pisma „Historia” poświęcony Matce Bożej.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Beata Góral, Agata Skiba, Wiesława Piras, Helena Kobus, Anna Salwa, Anna Szczerba, Sylwia Szczerba. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 150 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Celin Nowych.