Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny – 31 grudnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Świętej Rodziny– 31.12.2023 r.

 1. Dzisiaj kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej pieczy rodziny naszej parafii – niech będą silne Bogiem i promieniujące wiarą. Dzisiaj w ostatni dzień mijającego roku o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem dziękczynno -przebłagalnym i uroczystym Te Deum. Od jutra powracamy do odprawiania Apelu Maryjnego w kaplicy Loretańskiej bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 2. Jutro, 1 stycznia z Maryją – Bożą Rodzicielką – wejdziemy w Nowy Rok Pański 2024. W tym dniu w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii, jak w każdy dzień niedzielny. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Po każdej Mszy św. od będzie się błogosławieństwo dzieci. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
 5. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Zakończymy ją modlitwami o powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.
 6. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45 , po południu od 17.30. Msze św. z nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o 7.00 i 18.00
 7. W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Składka na tacę przeznaczona zostanie na potrzeby misyjne Kościoła. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto upamiętnia rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.
 9. W niedzielę, 14 stycznia o godz. 16.00 w szkole w Piotrkowicach odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów a po zakończeniu kolędowanie z orkiestrą dętą z Podstolic.
 10. Od następnej niedzieli przed Mszą św. o godz. 7.00 i 11.30 będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach na rok 2024, z wyczytaniem ich imion i raz w miesiącu będzie odprawiona Msza św. wypominkowa. Prosimy też o zgłaszanie do zakrystii pomyłek jakie mogły wystąpić przy przepisywaniu imion i nazwisk osób zmarłych z kartek na listę.
 11. Przypominamy ze w naszym kościele są odprawiane Msze św. zbiorowe: w każdą sobotę o godz. 11.30 ku czci Matki Bożej Loretańskiej w int. żyjących i w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę sprzątały następujące osoby: Apolonia Wawrzykowska, Katarzyna Nowakowska, Agnieszka Pałyga i Mariusz Ślusarczyk. Bóg zapłać za prace i ofiarę 60 złotych. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
 14. W naszej parafii trwa czas odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. We wtorek, 2 stycznia od godz. 9.00 udamy się do parafian w Minostowicach i Suliszowie.. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy lub w innym dogodnym terminie.