Ogłoszenia na 4 niedzielę Adwentu – Wigilia 24 grudnia

 1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. We wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do wieczności.
 2. Dzisiaj, w Wigilię Bożego Narodzenia – ostatnia Msza Święta będzie w naszym sanktuarium sprawowana o godz. 11.30. Spowiedź do godz. 12.30
 3. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 zarówno w kościele parafialnym w Piotrkowicach, jak i w kaplicy we Włoszczowicach. Ofiary składane na tacę podczas pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. We Włoszczowicach Eucharystia tylko o godz. 11.00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w tym dniu przyjąć ją po raz drugi na Mszy św.
 5. We wtorek, 26 grudnia, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd z naszą parafialną scholą. W drugi dzień świąt na godz. 19.00 zapraszamy na kolędowe uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
 6. W niedzielę, 31 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa. W tym dniu pożegnamy rok 2023. O godz. 18.00 , zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno -przebłagalne. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
 7. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Marek Wąchocki, Kamila i Lena Brzyszcz i Monika Misztal . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100 zł . Kolejne rodziny z Grabowca zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 9.00.
 10. Serdecznie dziękujemy za prace przy choinkach i szopce w kościele. Pracowali Zbigniew Nowak, Wiesław Kozak, Leszek Kobus, Karolina i Artur Smelcerz, Kamil Sęk, Paweł, Karol i Patryk Pałyga, Kamila, Tomasz, Lena i Brzyszcz, Anna Siołek.
 11. Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W środę, 27 grudnia odwiedzimy parafian we Włoszczowicach, we czwartek, 28 grudnia Celinach, w piątek 29 grudnia w Grabowcu i Wygwizdowie, w sobotę 30 grudnia w Piotrkowicach. Po Nowym Roku, w poniedziałek, 2 stycznia odwiedzimy parafian w Minostowicach i Suliszowie. Codziennie kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą niech będzie obecność wszystkich członków rodziny podczas kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli jest to tylko możliwe do zrealizowania. Więcej informacji na temat kolędy znajduje się w gablocie z ogłoszeniami. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. W czwartek, 28 grudnia o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Cieśli , pochodzącego z Włoszczowic.