Ogłoszenia na 3 niedzielę Adwentu – 17 grudnia

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończoną Apelem Maryjnym.
 2. Msze św. dla starszych i chorych w miejscowościach naszej parafii zostaną odprawione w tym tygodniu w następującym porządku: w poniedziałek, 18 grudnia, o godz.16.00 w Celinach w Klubie „Wolna Strefa”, w środę, 20 grudnia o godz. 16.00 w Suliszowie w świetlicy.
 3. W tym tygodniu spowiedź spowiedź rano od godz. 6.30, po południu od godz. 17.15. W sobotę spowiedź od godz. 6.30 do 9.00, od 11.00 do 12.30 i od 17.00 do 18.30
 4. W niedzielę, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. We wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do wieczności.
 5. W wigilię Bożego Narodzenia – ostatnia Msza Święta będzie w naszym sanktuarium sprawowana o godz. 11.30. Spowiedź do godz. 12.30
 6. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 zarówno w kościele parafialnym w Piotrkowicach, jak i w kaplicy we Włoszczowicach. Ofiary składane na tacę podczas pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 7. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. We Włoszczowicach Eucharystia tylko o godz. 11.00.
 8. 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd z naszą parafialną scholą.
 9. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom,
 10. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Barbara Parlicka, Kinga Jabłońska, Jacek Jabłoński, Izabela Piróg, Krystyna Paszkiel, Zbigniew Pietras, Kacper Pietras, Wanda Kmiecik i Elżbieta Osman. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł . Kolejne rodziny z Grabowca zapraszamy do sprzątania w sobotę na godz. 9.00
 12. Dzisiaj po mszy św. o 11.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych.. Również zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 13. Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. W środę, 27 grudnia odwiedzimy parafian we Włoszczowicach, we czwartek, 28 grudnia Celinach, w piątek 29 grudnia w Grabowcu i Wygwizdowie, w sobotę 30 grudnia w Piotrkowicach. Po Nowym Roku, w poniedziałek, 2 stycznia odwiedzimy parafian w Minostowicach i Suliszowie. Codziennie kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy.