Ogłoszenia na 2 niedzielę Adwentu – 10 grudnia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

 1. Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane codziennie ( oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową gody. 18.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. W tym roku ze względu na 2 niedzielę Adwentu liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej zostało przesunięte na poniedziałek, 11 grudnia. Dzisiaj na sumie o 11.30 zewnętrzna uroczystość Matki Bożej Loretańskiej. Jutro Msze św ku czci Matki Bożej Loretańskiej o godz. 7.00 i 18.00. Jutro przed Mszą św. wieczorną o poprowadzenie różańca poprosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 adoracja Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym.
 4. We wtorek wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe
 5. W czwartek, 14 grudnia w Naszym Zakonie będziemy obchodzić uroczystość św. Jana od Krzyża, karmelity bosego, Doktora Kościoła, autora wielu ważnych pism z dziedziny życia duchowego.
 6. Również w czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najśw. Sakramentem.
 7. Od następnej niedzieli, 17 grudnia rozpoczyna się druga części Adwentu. Liturgia skieruje naszą uwagę na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. W tym dniu przypadają 85 urodziny papieża Franciszka. W naszych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.
 8. Już dziś informujemy, że w niedzielę 24 grudnia – w wigilię Bożego Narodzenia – ostatnia Msza Święta będzie w naszym kościele sprawowana o godz. 11.30.
 9. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 10. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2024, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby:Anna Nowak, Przemek Nowak, Anna Siołek, Julia Siołek, Paweł Siołek, Wiktor Siołek, Zbigniew Jaworski, Grzegorz Stępień i Franciszek Stępień. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł . W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 12. Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki proszę przynosić do kościoła do 16 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 3 niedzielę adwentu, 17 grudnia po mszy św. o godz. 11.30. Również w niedzielę, 17 grudnia odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”, „ Trwajcie w miłości” . Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.

24 grudnia niedziela

Wigilia Bożego Narodzenia

Msze święte 7.00, 9.30, 11.30

Spowiedź  w czasie Mszy świętych

Nie będzie Mszy św. wieczornej

24.00 – PASTERKA