Ogłoszenia na 1 niedzielę Adwentu – 3 grudnia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1. niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niech to będzie okazja dla każdego z nas, by odkryć swoje miejsce w Kościele
 2. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 3. W Adwencie Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów. W czasie rorat odprawiamy nowennę do Matki Bożej Loretańskiej.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 5. Od 8 do 10 grudnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Paweł Ferko, karmelita bosy z Berdyczowa na Ukrainie.
  W piątek , 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 7.00, o godz.11.30 połączona z Godziną Łaski i o godz. 18.00 z poświęceniem i wręczeniem medalików dzieciom pierwszokomunijnym. We Włoszczowicach Msza św. o godz. 16.30.
  W sobotę, 9 grudnia dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 Roraty, o godz. 9.30 Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży , o 11.30 Msza św. z namaszczeniem chorych i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź adwentowa od godz. 9.00 do 12.00 i od 17.00 do 18.30. We Włoszczowicach Msza św. o godz. 16.30, a spowiedź od 15.30 do 16.30. Nie odkładajmy sakramentu pokuty i pojednania na ostatnią chwilę przed świętami. Skorzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji.
  W niedzielę, 10 grudnia odpust Matki Bożej Loretańskiej, nauki na wszystkich Mszach św. Na 9.30 zapraszamy dzieci i młodzież. O godz. 11.30 suma odpustowa.
 6. We Włoszczowicach podczas rekolekcji Msze św. w piątek i sobotę o godz. 16.30, w niedzielę o 8.30 i 10.30 (a więc pół godziny wcześniej niż zwykle) a spowiedź w sobotę od 15.30 do 16.30
 7. Szczegółowy program rekolekcyjny został umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej.
 8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece posłużą do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii, zajęć świetlicowych, leczenia i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Sugeruje się, aby ofiara za świecę była równowartością obiadu dla jednego dziecka. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wspierają to piękne dzieło miłosierdzia.
 9. Przyjmujemy też na wypominki roczne na rok 2024, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św w niedzielę o godz. 7.00 lub 11.30.
 10. W tym tygodniu kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Patrycja Maroszek, Jagoda Pacyda, Zbigniew Ryk, Jadwiga Kubicka, Stanisław Chłond i Małgorzata Stawiarz.. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 13.30 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
 11. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki należy przynosić do kościoła do 16 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 3 niedzielę adwentu, 17 grudnia po mszy św. o 11.30.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są nowe egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „ Trwajcie w miłości” i „Głosu Karmelu”. Jest nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 13. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasz kościół parafialny: Kopalni w Celinach dziękujemy za złożoną ofiarę 1300 zł i za okazywaną pomoc naszej parafii. Kopalni w Celinach dziękujemy za złożoną ofiarę 1300 zł i za okazywaną pomoc naszej parafii.  Bóg zapłać za złożone ofiary na koszty wymiany kostki.