Ogłoszenia na 34 tydzień zwykły – 26 listopada

GŁOSZENIA PARAFIALNE – na 34 niedzielę zwykłą- 26.11.2023 r.

 1. Do odczytania komunikat Kurii Kieleckiej.
 2. Dzisiaj w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11.30 przed Najświętszym Sakramentem ponowimy Jubileuszowy Akt poświęcenia Narodu Polskiego Chrystusowi Królowi.
 3. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła
  W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach do końca listopada o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Przyjmujemy tez na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św o godz. 7.00 lub 11.30.
 7. W następna niedzielę, 3 grudnia rozpocznie się Adwent. Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie ( oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową godz. 18.00. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 8 do 10 grudnia Poprowadzi je o. Paweł Ferko, karmelita bosy z Berdyczowa na Ukrainie. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Jakub Jeka, kawaler, zamieszkały w Piotrkowicach, na teranie tutejszej parafii, i Aleksandra Zebrzowska, panna, zamieszkała na terenie parafii Daleszyce. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu pracowały następujące osoby: Małgorzata Nowak- Drejaż, Anna Chłond, Martyna Chłond, Liliana Chłond, Maja Chłond, Karolina Chłond, Lena Chłond, Adam Chłond, Katarzyna Kubicka i Ola Kubicka . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 90 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Grabowca. Dziękujemy za pomoc w ogrodzie i grabienie liści parafianom: pracowali Jerzy Kobus, Michał Błaszczyk, Zbigniew Nowak, Tomasz, Kamila i Lena Brzyszcz, Maksymilian i Wiktoria Iwaszkiewicz
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Trwajcie w miłości” i „Głos Karmelu”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 11. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół: Kopalnia Wapienia z Celin złożyła 600 zł. Podziękowania za ofiary na pokrycie kosztów wymiany kostki przed kościołem.
 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: we wtorek, śp. Stanisława Nowaka z Minostowic a w piątek śp. Teresy Pająk z Celin. Zmarłych parafian polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….