Ogłoszenia na 33 tydzień zwykły – 19 listopada

GŁOSZENIA PARAFIALNE – na 33 niedzielę zwykłą- 19.11.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu :
  w poniedziałek, 20 listopada – św. Rafała Kalinowskiego
  we wtorek, 21 listopada – Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  w środę, 22 listopada – św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Dziękując za posługę w naszej wspólnocie parafialnej, pamiętajmy w modlitwie o Panu Tadeuszu, naszym organiście, o naszej scholi parafialnej.
 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Jakub Jeka, kawaler, zamieszkały w Piotrkowicach, na teranie tutejszej parafii, i Aleksandra Zebrzowska, panna, zamieszkała na terenie parafii Daleszyce. Zapowiedź druga. Kto by wiedziało przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 4. Za tydzień 26 listopada po mszy św. o 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych kl. 3.
 5. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca . O godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym sakramentem.
 6. W następna niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.30 przed Najświętszym Sakramentem ponowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 7. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Przyjmujemy tez na wypominki roczne na rok 2024, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św o godz. 7.00 lub 11.30.
 8. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła w Piotrkowicach 3.110 zł, we Włoszczowicach 1.543 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 9. W ubiegłym tygodniu na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie” pod hasłem „To jest nasz Dom” zebrano sumę 1.280 zł. Bóg zapłać za dobre serce.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Rzadkowska Małgorzata, Grudziński Adam, Przepióra Elżbieta, Kmiecik Anna, Kobus Agnieszka, Stępień Ewelina, Karcz Anna, Nyk Halina. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Grabowca.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Trwajcie w miłości” i „Głos Karmelu”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 12. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół: Jan i Stanisława Nogaccy z Celin Nowych złożyli 100 zł. Podziękowania za ofiary na pokrycie kosztów wymiany kostki przed kościołem.