Ogłoszenia na 32 tydzień zwykły – 12 listopada

GŁOSZENIA PARAFIALNE – na 32 niedzielę zwykłą- 12.11.2023 r.

 1. Dzisiaj przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku odbywa się pod hasłem „To jest nasz dom”. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. We wtorek przypada liturgicznie wspomnienie Wszystkich Świętych Naszego Zakonu a w środę wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego.
 4. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej.
 5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia – zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii. Przypominamy ze w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej jest odprawiana msza św. zbiorowa.
 6. W niedzielę, 19 listopada w kaplicy we Włoszczowicach będziemy obchodzić odpust ku czci Św. Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość.
 7. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Przyjmujemy tez na wypominki roczne na rok 2024, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św o godz. 7.00 lub 11.30.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Jakub Jeka, kawaler, zam. w Piotrkowicach, na terenie tutejszej parafii i Aleksandra Zebrzowska , panna, zam. na terenie parafii Daleszyce. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Trwajcie w miłości” i „Głos Karmelu”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 10. Lektor to osoba, która w czasie Mszy świętej czyta podany przez Kościół fragment Pisma Świętego. Każdy z nas może czytać czytania, jednak lektor to osoba, która jest do tego przygotowana. Zapraszamy wszystkich chętnych na cykl spotkań, które przygotują cię do czytania czytań podczas Mszy świętej. Praca z mikrofonem, pokonanie swoich strachów i przesadnego wstydu, tego trzeba się nauczyć. Zapraszamy i mężczyzn i kobiety. Pierwsze spotkanie będzie dzisiaj o godzinie 16.00, w zakrystii. Na te spotkanie zaprasza o. Artur.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Wojciech Jaworski, Julianna Doroz, Małgorzata Doroz, Dorota Adamczyk – Krupska, Marzena Tabak, Zofia Gola. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic, z ulicy Kościelnej.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary na pokrycie kosztów wymiany kostki przed kościołem.
 13. Parafianom i pielgrzymom, nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, życzymy miłego, niedzielnego wypoczynku i wszelkiego dobra w rozpoczynającym się tygodniu.